KNZB

  • E-On
  • La vache qui rit
  • KPMG
  • Lotto
  • Cascade
  • Variopool
  • Menzis
HomeWedstrijdsportSchoonspringenAlmanakHst 3 NK schoonspringen3.1 NK algemene informatie

3.1 Nationale Kampioenschappen algemene informatie

3.1.1 Onderdelen van het NK
De KNZB kent de volgende onderdelen voor de nationale kampioenschappen schoonspringen:
  1. de nationale kampioenschappen alle leeftijden.......... NK-A
  2. de nationale jeugd kampioenschappen........................ NJK
  3. de nationale breedtesport kampioenschappen........... NK-B
  4. de (open) nationale masters kampioenschappen...... (O)NMK
De KNZB organiseert de nationale kampioenschappen schoonspringen in samenwerking met een vereniging, een samenwerkingsverband van verenigingen of een Kring. Een partij die een (deel van) het NK schoonspringen samen met de KNZB wil organiseren moet hiervoor solliciteren bij de KNZB.
Als er geen verenigingen solliciteren voor de organisatie van de NK-A en NJK, dan zal de KNZB zelf zorgen dat het toernooi toch wordt gehouden.
 
De KNZB kan de verschillende onderdelen van de kampioenschappen per seizoen op een verschillende manier verdelen. De KNZB zorgt ervoor dat de verenigingen ruim van tevoren op de hoogte zijn van de organisatie vorm van het NK en bewaakt daarbij dat alle onderdelen van het NK-A en NJK in het seizoen versprongen worden.
 
In de volgende hoofdstukken staan per kampioenschap de wedstrijdbepalingen omschreven.
De coördinator reglementen schoonspringen zorgt ervoor dat de praktijk van de nationale kampioenschappen schoonspringen en het officiële KNZB reglement schoonspringen met elkaar in overeenstemming blijven.

3.1.2 Deelnemers aan een NK onderdeel dienen de
Nederlandse nationaliteit te hebben
Het NK is in principe een “gesloten” wedstrijd, deelname van springers die geen lid zijn van de KNZB en geen Nederlands paspoort hebben is niet mogelijk. Springers met meerdere nationaliteiten waarvan één de Nederlandse worden alleen als Nederlander beschouwd indien zij nog niet als vertegenwoordiger in de andere nationaliteit zijn uitgekomen in een wedstrijd schoonspringen. Buitenlandse springers die in Nederland trainen kunnen wel aanvragen bij de Technische Commissie om buiten mededingen, als gastspringer, deel te nemen. Bij de beslissing van de Technische Commissie zal met name worden gewogen of de buitenlandse deelnemer een meerwaarde heeft voor de Nederlandse deelnemers en het toernooi.

3.1.3 Puntenlimiet-eisen voor deelname aan NK-A en NJK in de leeftijdsgroepen A en B
Om te worden toegelaten tot het NK-A of NJK leeftijdsgroep A of NJK leeftijdsgroep B moet voldaan worden aan een puntenlimiet-eis. Deze puntenlimiet moet zijn gesprongen tijdens een door de KNZB erkende limietwedstrijd. De limieten zijn berekend op basis van een standaard programma met een gemiddeld jurycijfer 5 (voldoende). Het aantal sprongen en de programma eisen van de limieten wedstrijd zijn gelijk aan die van het NK-A en NJK programma.
De KNZB organiseert het voorjaar van 2012 een limietwedstrijd. Daarnaast kan een vereniging een eigen limieten wedstrijd organiseren of vragen een wedstrijd te erkennen als limietwedstrijd . Voorwaarde is dat er minimaal 10 deelnemers meespringen en een jurypanel van minimaal 5 juryleden wordt samengesteld. De juryleden dienen te worden geaccordeerd door de werkgroep officials.
Voor seizoen 2011/2012 hebben de PSV-diving Cup, de optionals wedstrijd en de Amsterdam Diving Cup al de status van limietwedstrijd gekregen.
 
Voor deelname aan het NJK in de leeftijdsgroepen C en D worden geen aanvullende puntenlimiet-eisen gesteld.

3.1.4 Techniek-eisen voor deelname aan NJK in de leeftijdsgroepen C en D
Een springer wordt toegelaten tot het NJK in de leeftijdsgroep C of het NJK in de leeftijdsgroep D door het behalen van het techniek niveau C respectievelijk techniek niveau D of door deel te nemen aan de C/D-competitie.

3.1.5 Open Nationale kampioenschappen
De KNZB kan besluiten tot het organiseren van open nationale kampioenschappen schoonspringen voor de al-in of voor één of meerdere leeftijdsgroepen in samenwerking met een vereniging, een samenwerkingsverband van verenigingen of een Kring. Een partij die een ONK schoonspringen samen met de KNZB wil organiseren moet hiervoor solliciteren bij de KNZB. Het programma is gelijk aan het NK‑A respectievelijk het NJK voor de leeftijdsgroepen A-B-C en D.
Als er geen verenigingen solliciteren voor (onderdelen van) het ONK-A of ONJK dan zullen die onderdelen voor dat seizoen vervallen. De KNZB acht het niet haar plicht de wedstrijd dan alsnog te organiseren.

3.1.6 Wedstrijdbepalingen Nationale Kampioenschappen schoonspringen
Kosten
De kosten voor deelname aan de kampioenschappen en eventuele kwalificatiewedstrijden zullen van tevoren bekend worden gemaakt. De kosten worden door de KNZB verrekend met het verenigingsdepot aan de hand van de inschrijvingsformulieren, zonder begeleidend schrijven.

Inschrijvingen
De verenigingen ontvangen een uitnodigingsbrief van de KNZB. Hierin staat o.a. de uiterlijke inschrijfdatum voor de NK en eventuele kwalificatiewedstrijden. Ook wordt vermeld naar wie de springlijsten en de aanmeldingen moeten worden verzonden.