Minimaal één Nederlandse waterpolodame in Champions League finale

TeamNL internationals Simone van de Kraats en Laura Aarts spelen vrijdag met hun Spaanse club Sabadell in de Final Four van de Champions League tegen Olympiakos. De andere halve finale gaat tussen Sant Andreu waar Roline Schuijt speelt en het Hongaarse FTC waar Noa de Vries voor uitkomt.
Op zaterdag worden de finale en de wedstrijd om de derde en vierde plek gespeeld. Schuijt won vorig seizoen brons met haar Spaanse team terwijl Van de Kraats en Aarts aan het begin van dit seizoen de Europese Super Cup op hun naam schreven. Met meerdere Nederlandse speelsters verdeeld over de halve finalisten, staat er minimaal één Nederlandse speelster in de Champions League finale.
Vrijdag 2 mei
Olympiakos vs Sabadell (Laura Aarts en Simone van de Kraats) - 18.30 uur*
Sant Andreu (Roline Schuijt) vs FTC Telekom (Noa de Vries) - 20.15 uur*
Zaterdag 3 mei
Derde en vierde plek - 16.30 uur*
Finale - 18.30 uur*
* Het is 1 uur vroeger in Nederland
De wedstrijden van de Final Four zijn live te volgen via deze livestream link van European Aquatics.
Voorbeschouwingen
Via onderstaande hyperlinks lees en beluister je de voorbeschouwingen
Simone van de Kraats
Laura Aarts | Spotify - YouTube
De voorbeschouwing met Roline Schuijt en Noa de Vries volgt donderdag.
Eindwinst Nederlandse speelsters
Sabrina van der Sloot won in 2022-2023 de Champions League met Sabadell. In 2023-2024 speelde Maartje Keuning ook voor de Spaanse ploeg en wonnen ze wederom het toernooi. Brigitte Sleeking vierde in 2021-2022 met Olympiakos de eindoverwinning.
Eindwinst Nederlandse ploegen
GZC Donk won driemaal de Champions League in de seizoenen 1987-1988 en 1988-1989 en 1990-1991. De vrouwen van ZV De Zaan wonnen het belangrijkste club bekertoernooi ook driemaal. In 1989-1990, 1994-1995 en 1995-1996. De dames van Brandenburg wonnen de Champions League in 1991-1992.
