• Masters

Dag twee en drie EK Masters; Na twee succesvolle dagen vandaag opnieuw sterke races van de Nederlandse masters

12 december 2025

EK Masters dag 2

Na een sterke openingsdag op het EK Masters lieten de Nederlandse masters ook op dag twee en drie zien in topvorm te verkeren. Met maar liefst acht kampioenschapsrecords en 23 podiumplaatsen op de tweede dag, en een kortere derde dag wisten de Nederlandse zwemmers vandaag dertien medailles en drie kampioenschapsrecords te behalen. We beginnen met de resultaten van vandaag en onder de foto volgt het verslag van de tweede dag. Lees via deze link het verslag van de eerste dag. 

Derde dag

200 meter schoolslag 
De dames trapten vandaag af met de 200 meter schoolslag waar Liselotte Joling de eerste medaille pakte in de categorie 50+, namelijk een bronzen plak in een tijd van 3:02,12. Ook Annette Wijnja-Visser zwom naar een derde plek in de 55+, met een tijd van 3:10,28. 

Bij de mannen pakte Harold Matla, 55+ eveneens brons dankzij een sterke race van 2:45,44. In de 80+-categorie zwom Rob Hanou naar het zilver in 4:17,18, waarmee hij opnieuw zijn goede vorm liet zien.  

100 meter vlinderslag 
Op de vlinderslag waren er opnieuw medailles voor Nederland. Lidia van Bon werd in de 55+ categorie derde in 1:13,51, terwijl Marjan Remmits in de categorie 60+ ook goed was voor een bronzen plak in 1:26,07. Bij de mannen pakte Chester Marsman het zilver in de categorie 55+ met een sterke tijd van 1:03,54. 

100 meter rugcrawl 
Aan het begin van de middag zette Atie Pijtak-Radersma de toon door in de 65+-categorie goud te winnen in 1:24,21. Geerdien Meerwaldt tikte als tweede aan in de categorie 70+ met 2:16,74. 

Een van de hoogtepunten van vandaag was de race van Chester Marsman, die niet alleen goud pakte in 1:04,64, maar ook een kampioenschapsrecord zwom in de 55+-categorie. Johan Remmits kwam in de 60+ net tekort voor een podiumplek en eindigde vierde in 1:09,71. 

4x50 meter vrijeslag 
Ook in de estafette viel er Nederlands succes te vieren. Het damesteam van ZPC Amersfoort werd derde in de categorie 200–239 met een tijd van 2:00,17. Het kwartet bestond uit Atie, Lidia, Marjan en Marije. Atie zwom als startzwemster net als gisteren weer erg hard. Met een tijd van 31,74 was dit genoeg voor weer een kampioenschapsrecord 65+.  

Het mannenteam van Team ZPC Amersfoort 1 zorgde vervolgens voor een indrukwekkend slotstuk. Het team, bestaande uit Johan, Ron, Chester en Edwin, veroverde het goud in de leeftijdscategorie 240-279 én zwom daarbij een kampioenschapsrecord. 

Zwemster Lidia van Bon-Rosenbrand (ZPC Amersfoort, 55-59) vertelt meer over het zwemmen van de estafettes tijdens het toernooi.

''Dit toernooi wordt elke dag, op de slotdag na, afgesloten met estafettes. Omdat Masters niet voor hun land maar hun vereniging uitkomen, moet je dus ook geluk hebben dat je met voldoende zwemmers bent om een team samen te stellen. PSV en de Biesboschzwemmers hadden op de eerste dag een mixed team dat op de 4 x50 vrij uitkwam. ZPC AMERSFOORT is met 5 dames en 8 heren aanwezig en heeft daardoor veel estafetteteams. Voor alle zwemmers van deze club toch het favoriete onderdeel van de dag. Want niets is leuker dan samen racen. Bij de mixed estafettes steeds 2 teams, die op de 4 x50 vrij zilver (240+) en brons (160+) haalden. Twee herenteams waarbij het 240+ team op beide estafettes Europees kampioen werden. En een damesteam dat na het net missen van het brons op de wisselslag, vandaag op de vrij wel een mooie derde plek haalde. Morgen nog de 4 x50 wissel mix, het wordt vast weer een feestje!'' 

Programma zaterdag 13 december  
Morgen is alweer de voorlaatste dag van het EK, onderstaande series staan er op het programma: 
9:00 50m rugslag (m) 
9:26 50m rugslag (v) 
9:46 400m vrijeslag (m) 50+ en ouder 
10:25 400m vrijeslag (v) 50+ en ouder 
11:05 400m vrijeslag (m) 25+ tot 45+ 
12:00 400m vrijeslag (v) 25+ tot 45+ 
13:39 50m vrijeslag (m) 
14:14 50m vrijeslag (v) 
14:35 200m vlinderslag (m) 
15:25 200m vlinderslag (v) 
16:23 4x50m wisselslag mixed 

De wedstrijd is zaterdag te volgen via onderstaande links: 

Livetiming: https://live.livetiming.pl/bujak/2025/12_14_lublin/index.html  
Livestream: EuroAquaticsTV.com 

Dag twee EK Masters succesvoller dan eerste dag met 23 medailles en 8 kampioenschapsrecords.  

Na een sterke openingsdag lieten de Nederlandse masters ook op dag twee zien in topvorm te verkeren. Met maar liefst acht kampioenschapsrecords, 23 podiumplaatsen en spannende races was het opnieuw een succesvolle dag voor de masters in Lublin. 

200 meter vrijeslag 
De ochtendsessie begon met de 200 meter vrije slag. Bij de mannen pakte Henk Slomp in de 70+-categorie het brons in 2:39,20. In de 80+ mocht Geza Kaltenecker naar het podium met een tweede plaats in 3:38,74. 

Bij de vrouwen werd het een bijzonder succesvolle serie voor Oranje. Liselotte Joling zwom naar het brons in de 50+ in 2:18,36, waarna de ene na de andere Nederlandse podiumplek volgde. Marjan Remmits werd Europees kampioen in de 60+ én verbeterde het kampioenschapsrecord met 2:35,81.  

In de 65+ was er een Nederlandse één-tweetje: Atie Pijtak-Radersma werd kampioen in 2:39,97, gevolgd door Marijke Kraak die tweede werd in 2:55,09. Ook knap: zowel bij de 70+ als bij de 75+ ging het kampioenschapsrecord naar Nederland. Margriet Pasma won de 70+ in 2:58,86 en Conny Boer-Buijs de 75+ in 2:55,97. In de 80+ zwom Loekie van Huissteden naar het zilver in 4:29,60. 

100 meter schoolslag 
Bij de mannen miste Harold Matla in de 55+ het zilver met slechts vijf honderdste, maar pakte hij wel het brons in 1:13,30. In de 80+ tikte Rob Hanou aan voor zilver in 1:55,23. 

Bij de vrouwen was er eveneens succes: Marjo Goelema-Koek pakte het zilver in de 55+ met 1:22,99. 

50 meter vlinderslag 
De middag werd afgetrapt door de vlinderslag sprint. Bij de mannen werd Chester Marsman tweede in 28,28 in de 55+. Henk Slomp voegde nog een gouden medaille toe door de 70+ te winnen in 34,40. 

De vrouwen zorgden ook voor vuurwerk: Delia Badoux werd kampioen in 29,08 en zwom daarmee een kampioenschapsrecord in de 45+. Marijke Kraak pakte zilver in de 65+ (38,93) en Conny Boer-Buijs scherpte in de 75+ het kampioenschapsrecord aan tot 42,92. 

200 meter rugslag 
Op de rugslag werden meerdere podiumplaatsen opgehaald. Bij de mannen werd Jelle Blankenstijn derde in de 25+ in 2:19,61. In de 55+ zwom Jan-Willem van den Berg naar zilver in 2:25,98. In de 60+ werd het een mooie Nederlandse dubbel: Johan Remmits pakte zilver in 2:28,59 en Edwin van Norden brons in 2:29,97. Bij de vrouwen scherpte Margriet Pasma weer het kampioenschapsrecord aan: in de 70+ werd ze opnieuw kampioen, dit keer in een kampioenschapsrecord van 3:21,26. 

Estafettes 4x50 meter wisselslag 
De dag werd afgesloten met knappe estafettes. 
Bij de mannen werd ZPC Amersfoort 1 (Chester, Ron, Edwin en Johan) overtuigend Europees kampioen in de categorie 240-279 jaar, met een nieuw kampioenschapsrecord van 2:01,51. 
 
Bij de vrouwen miste het ZPC Amersfoort-team (Atie, Lidia, Marije, Marjan) het brons op slechts anderhalve tiende. Maar Atie Pijtak-Radersma zwom als startzwemster een mooi kampioenschapsrecord op de 50 meter rugslag 65+ in 39,46. 

Hoe ziet zo’n wedstrijddag eruit? 
Zwemster Lidia van Bon-Rosenbrand (ZPC Amersfoort, 55-59) vertelt hoe de dagen in Lublin verlopen: 
“De wedstrijddagen beginnen elke dag om acht uur met inzwemmen. Om negen uur start de wedstrijd en dan volgen de programmanummers elkaar snel op. Tussen de middag is er een uurtje pauze en daarna gaat het door tot een uur of vijf. Er is de hele dag een zesbaans 25 meterbad beschikbaar voor in- en uitzwemmen, en bij het wedstrijdbad zelf kan dat ook. Daardoor zijn niet alle deelnemers de hele dag in het zwembad. Sommigen gaan tussendoor even terug naar hun appartement of hotel. Ben je wel de hele dag in het bad, dan is er een restaurant en een lounge in de sporthal. Daar zijn ook de prijsuitreikingen en kun je de races op een groot scherm volgen.”