• TeamNL Wedstrijdzwemmen

Programma en afstanden EK korte baan met 23 zwemmers en twee officials

28 november 2025

Team NL zwemmen Polen

Volgende week dinsdag start het Europees kampioenschap korte baan zwemmen in Polen. TeamNL reist af met een sterke en veelzijdige ploeg van 23 zwemmers met gevestigde namen, titelverdedigers en debutanten waarvoor het hun eerste EK wordt. Thom de Boer behaalde tijdens de Dutch Qualifiers ook een limiet maar is er vanwege een blessure niet bij. Het EK wordt gehouden in het Poolse Lublin van 2 tot en met 7 december. Lees ook dit bericht dat na afloop van de Dutch Qualifiers is gepubliceerd. 

Programma en afstanden
De zwemmers kwalificeerden zich tijdens de Dutch Qualifiers en de World Cup's. Na de selectie bekendmaking en de toegewezen afstanden, zijn bij vijftien zwemmers extra nummers toegevoegd. 

Bekijk via dit overzicht op welke afstanden de zwemmers uitkomen. Het volledige programma is te vinden via deze link.

Selectie 
De 23-koppige selectie ziet er als volgt uit: 
Arno Kamminga, Caspar Corbeau, Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard, Kenzo Simons, Milou van Wijk, Koen de Groot, Valerie van Roon, Imani de Jong, Brandon en Jason van den Berg, Sean Niewold, Britta Koehorst, Thomas Jansen, Tiago Gomes, Yara van Kalmthout, Merlin Belmon, Luca Janssen, Hedwig Bolt, Marte Hieke van der Kamp, Mare Schallenberg en Evy Rozeboom.  In de selectie zijn de zwemmers afkomstig van HZ&PC, Albion, De Dolfijn, PSV, WVZ, DAW en ZPC Amersfoort. 

Caspar Corbeau reist in een grootse vorm af naar Polen. Met zijn wereldrecord tijdens de World Cup is de schoolslagzwemmer de grote favoriet om zijn 200 school titel te verdedigen. Datzelfde geldt voor Arno Kamminga (100 school) en Tessa Giele (50 vlinder) die tijdens het laatste Europese kampioenschap korte baan goud behaalden op genoemde afstanden. Ook Marrit Steenbergen wist te imponeren bij haar afgelopen World Cup tour. Milou van Wijk won afgelopen zomer driemaal goud op het EK onder 23. 

Debutanten op een senioren toernooi  
Er zijn acht debutanten op een seniorentoernooi; Tiago Fonseca Gomes, Merlin Belmon, Hedwig Bolt, Marte Hieke van der Kamp, Mare Schallenberg, Britta Koehorst, Evy Rozeboom en Jason van den Berg.  

De begeleiding bestaat uit Peter Bishop (Hoofdcoach), Patrick Pearson, Arienne Naber, Kees Robbertsen, Richard Koehoorn (Allen coaches), Rienk Koeneman en Guus Gilsing (Beiden Fysiotherapeut), Maikel van Wijk (Arts), Duncan van Haaren (Teammanager), Femke Heemskerk (Teammanager vanaf 3-12) en technisch directeur Sjors Lommerts (t/m 4-12). 

Karina van Holst Pellekaan en Arjan van Tilburg zijn bij het EK actief als official

Laatste EK korte baan 
Het laatste EK korte baan was in Otopeni (2023). TeamNL eindigde twee jaar geleden als vierde in het medailleklassement met in totaal elf medailles, waaronder zes keer goud. Kira Toussaint won toentertijd tweemaal goud en Tes Schouten goud en brons. De in 2023 aanwezige zwemmers die ook deelnemen in Polen zijn: Valerie van Roon, Thomas Jansen, Koen de Groot, Luca Janssen en Brandon van den Berg.  

Arno Kamminga (Goud 100 school en brons 200 school), Caspar Corbeau (Goud 200 school, brons 100 school, brons 4x50 wissel mixed en brons 4x50 wissel mannen), Tessa Giele (Goud 50 vlinder en brons op 4x50 wissel mixed) Kenzo Simons (Brons 4x50 wissel mannen en 4x50 wissel mixed) en Sean Niewold (Brons 4x50 wissel mannen) komen tijdens de vorige editie ook in actie. Lees via de hyperlinks hoe het vorige EK is gegaan; tweede dag (6 dec), derde dag (7 dec), vierde dag (8 dec) en de slotdag

Schema en live te zien 
De NOS zal de (halve) finales van het wedstrijdzwemmen van het EK live uitzenden op NOS.nl. De Nederlandse prestaties op het EK zullen normaliter ook in samenvatting op één van de NPO-zenders te zien zijn. 

Voor wie niets van de Europese kampioenschappen wil missen: kijk alles live of ‘on demand’ online via Eurovision Sport. Het actuele schema is te vinden op deze pagina, wedstrijdfoto’s komen op deze link te staan. Bekijk via deze pagina de foto’s van de TeamNL zwemmers tijdens de Dutch Qualifiers.